Kategorie

MAXIMAPA

MAXIMAPA
ELEKTRONICZNE MAPY DLA WODNIAKÓW

ZOBACZ

ZROBIMY CI MAPĘ




Społecznościowy portal wędkarski www.wedkuje.pl  , www.rybobranie.pl

portal mapowy www.MaxiMapa.pl ,

oraz

sklep www.best-sonar.pl 

Zapraszają wszystkich wędkarzy i pasjonatów elektronicznych map batymetrycznych  do udziału projekcie „Zrobimy Ci Mapę”

Jeśli posiadasz urządzenie które jest w stanie zapisać głębokość i pozycję geograficzną. Jeśli chciałbyś zebrać dane o głębokości swojego ulubionego jeziora lub łowiska - zadzwoń do nas (602 586 759 lub 606 300 352).  

Dzięki danym, zebranym na Twoim jeziorze, możemy stworzyć specjalnie dla Ciebie elektroniczną mapę batymetryczną w konwencji wektorowej lub mapę cieniowaną. Jak to może wyglądać zobacz na stronie www.MaxiMapa.pl

Zdajemy sobie sprawę, że zbieranie danych to spory wysiłek i poświęcenie. Dlatego każdy uczestnik który zgłosi akces do projektu i będzie chciał nabyć sprzęt lub oprogramowanie pomocne do pomiarów, po dostarczeniu danych i zatwierdzeniu ich poprawności i spójności, otrzyma ekwiwalent rabatu 7% na wcześniej zakupiony sprzęt oraz komplet dostępnych map MaxiMapa oraz pełne wsparcie techniczne i merytoryczne w ramach realizowanego projektu.

Aby wziąć udział w projekcie należy wysłać do nas maila na adres info@maximapa.pl  z danymi kontaktowymi, wpisać nazwę jeziora lub jezior które mogą zostać zbadane przez uczestnika projektu oraz w miarę możliwości ich współrzędne geograficzne (często nazwy jezior powtarzają się - wsp. jednoznacznie określą ich położenie).


Instrukcja zbierania danych:

Do zbierania danych głębokościowych konieczne jest posiadanie echosondy z GPS-em i możliwością zapisu danych.

Najwygodniejsze do tego celu są modele firmy Lowrance:  cała seria najnowszych urządzeń serii HDS oraz starszych serii LCX i LMS.

Jest jeszcze możliwość podłączenia innych typów echosond do komputera z zainstalowanym specjalnym oprogramowaniem np.  DrDepth, lub Ozi Explorer. W tej opcji echosonda musi mieć możliwość wysyłania sygnału NEMA 0183 i musimy mieć źródło sygnału GPS.

Przy pomiarach należy pamiętać o metodyce: poszczególne tory pomiarowe nie powinny być dalej od siebie niż 30-35m. W miejscach o szczególnie urozmaiconym dnie można je zagęścić do 15-20m. W miejscach o których wiemy że są one dużymi mało urozmaiconymi płaniami, tory pomiarowe mogą być trochę bardziej oddalone o np 45-50m.

Przed pomiarem należy zapisać stan wody na wodowskazie (możne to być cokolwiek na czym wyraźnie można zaznaczyć poziom wody np filary pomostu).

Przy następnych pomiarach szczególnie wykonywanych w dłuższych odstępach czasu, taki zapis pozwoli na wprowadzenie poprawek do pomiarów.

Ważne jest również zanotowanie na jakiej głęboko pod lustrem wody znajduje się czoło przetwornika( taką poprawkę zawsze dodaje się do głębokości) to następna poprawka która będzie musiała być uwzględniona przed finalnymi obliczeniami.

W trakcie zapisu danych na kartach SD najlepiej tworzyć pliki o wielkości poniżej 1 GB większe pliki są trudne do obróbki a przypadku gdy plik z jakiegoś powodu zostanie uszkodzony tracimy długie godziny bezcennej pracy.

Dla użytkowników posiadających boczny sonar StructureScan firmy Lowrance. Możliwe jest zapisywanie na karcie pamięci również danych obrazujących z bocznego sonaru. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że pliki generowane w ten sposób są dużo większe niż tylko z zawartością 2D.


Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość wyboru uczestników projektu lub łączenia ich w zespoły  Łączenie w zespoły może to być ważne szczególnie w przypadku dużych akwenów.


W sprawie szczegółowych pytań prosimy dzwonić

kom 602 586 759

22 726 7448,

22 726 7304

lub pisać info@maximapa.pl